Статут учнівського самоврядування

УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ

Стрийської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1

І. Загальні положення

1.    Учнівське самоврядування регламентує свою діяльність на підставі нормативно-правових актів: Конституції України, Всесвітньої декларації про права дитини, Законів України "Про освіту", "Про громадські організації", Статуту школи.

2.    Самоврядування пропагує дружні відносини та співпрацює з різними громадськими об`єднаннями на принципах взаємоповаги і незалежності; співпрацює з педагогами і батьками.

ІІ. Мета і завдання шкільного органу самоврядування

1.    Різносторонньо розвиватись, самовдосконалюватись, самореалізуватись на благо собі, одноліткам, школі, власній родині, своїй батьківщині, народові України.

2.    Забезпечувати і захищати права та інтереси учнів на основі виконання правил та законів школи.

3.    Формувати почуття відповідальності, свідоме ставлення до участі кожного у вирішенні важливих справ шкільного життя, оволодівати наукою управління.

4.    Сприяти реалізації інтересів, можливостей, бажань дітей.

5.    Прагнути узгодженості і балансу інтересів між учнями і дорослими.

ІІІ. Органи управління учнівського самоврядування

Права і обов`язки

1.    Вищим органом учнівського самоврядування школи є учнівська конференція, яка скликається один раз на рік.

2.    Керівні функції учнівського самоврядування виконує засідання учнівського парламенту, яке проводиться раз на місяць.

3.    Виконавчим органом учнівського самоврядування є шкільний парламент, який обирається на засадах вільного і рівноправного висування кандидатів кожним класом школи.

4.    Структуру та склад органів учнівського самоврядування обговорюють і затверджують на учнівській конференції педагогічний та учнівський колективи шляхом відкритого голосування.

5.    Президентом учнівського колективу може бути учень 8 - 11 класу, який обирається таємним голосуванням більшістю голосів вчителів та учнів школи.

6.    Форми діяльності міністерств  визначаються на засіданнях парламенту.

Шкільний парламент:

-         бере участь у складанні річного плану роботи школи;

-         координує роботу класів, доводить до них конкретні завдання діяльності;

-         контролює створення належних умов для навчання та  дозвілля учнів;

-         приймає рішення з найважливіших питань життя школи у межах своєї компетентності;

-         вносить пропозиції адміністрації школи, педагогічній раді з питань навчання та виховання;

-         бере участь в організації невідкладної допомоги відстаючим учням;

-         веде контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог у школі;

-         проводить заходи з розвитку творчих здібностей учнів, зміцнення їхнього здоров`я, фізичного удосконалення, пропаганди здорового способу життя;

-         організовує роботу центрів, учнівських малих ініціативних груп, клубів тощо;

Основні напрями діяльності

органів учнівського самоврядування

Служба дисципліни і порядку:

стежить за самообслуговуванням в класах;

організовує чергування учнів у школі;

веде облік і виявляє причини пропусків уроків;

інформує шкільну раду профілактики правопорушень;

контролює стан шкільного майна;

проводить рейди-перевірки.

Служба освіти і науки:

залучає учнів до гурткової роботи та секцій МАН,

співпрацює з вчителями в організації тематичних вечорів,

предметних олімпіад, організовує перевірку стану підручників,

ведення зошитів і щоденників,

слідкує за дотриманням учнями «Правил учнів».

Служба культури і дозвілля:

готує інформацію про події в світі, країні;

долучається до підготовки свят і тематичних вечорів відпочинку, виставок;

співпрацює з молодіжними організаціями міста;

розподіляє доручення по підготовці до свят шкільного і народного календаря,

оформляє стіннівки.

Служба фінансів:

старанно дбає про фінансові рахунки,

ретельно контролює прихід і розхід на шкільні потреби фінансів.

Служба спорту і здоров’я: займається пропагандою здорового способу життя серед учнів,

слідкує за дотриманням чистоти і порядку у шкільних приміщеннях, зовнішнім виглядом учнів;

допомагає у проведенні спортивних змагань;

планує походи і поїздки.

Служба екології:

залучає учнів до бережливого ставлення до природи,

сприяє озелененню класних кімнат і шкільних приміщень;

проектує роботу із збереження чистоти довкілля;

допомагає озеленювати територію школи і квітника.