Учнівське самоврядування

Ми живемо у світі, який стрімко розвивається, у світі, де кожний ранок нового дня народжує нові ідеї для побудови майбутнього. І основна складова цього світу – це суспільство; це людина, яка має в собі високий потенціал, вірить у свою справу і чітко знає, чого хоче у цьому житті. Але справа розпочата вимагає головного – досвіду, нового досвіду, набутого в процесі власних вчинків і помилок, виправляючи які людина щоразу здобуває щось нове.

Освіта дає школярам великого досвіду, а саме базою стає учнівське самоврядування, яке готує лідерів. Особистісно зорієнтована педагогіка нашої школи передбачає принципово нове ставлення до учня, до демократичних стосунків у класі, у шкільному колективі. Створено актив учнів, який вчиться правильних способів організації життя колективу. Учнівське самоврядування є організацією, яка створена учнями і для учнів.

Діяльність учнівського самоврядування спирається на методично-організаційні принципи управління:

-         наступність та змінність активу. Лідерів обирають серед активних, але кожен учень може пройти шлях від рядового виконавця до організатора, а старшокласники навчають молодших за віком учнів, готуючи собі зміну;

-         принцип одного планування. Це скоординованість з планом школи, планом м/о класних керівників; це покращує співпрацю учнівського та педагогічного колективу.

-         принцип педагогічної активізації та сприяння. Включає спільне керівництво, виховання згідно із завданням школи, із педагогічною проблемою, передбачає вплив на школярів через органи самоврядування.

-         принцип активності, заохочення ініціативи. Класні керівники вивчають і спів ставляють можливості учнів, виконують роль консультантів у класі, а педагоги-спеціалісти консультують кожну службу самоврядування.

Важливою умовою педагогічного керівництва учнівським самоврядуванням є постійний пошук нових форм і методів організації.

Самоврядування в школі виконує функції:

1.     Забезпечення порядку в школі, організоване чергування у школі;

2.     Контроль за відвідуванням школи учнями;

3.     Проведення загально шкільних лінійок, зборів, виставок, круглих столів;

4.     Організація дозвілля, творчих свят, змагань;

5.     Організація із збереження шкільного майна, води, електроенергії, підручників;

6.     Організація самообслуговування в класах, контроль за дотриманням санітарно-гігієнічних вимог;

7.     Організація роботи з благоустрою території школи;

8.     Участь у розробці плану роботи школи на новий навчальний рік;

9.     Надання допомоги в організації оздоровчих таборів молодших школярів;

10. Участь у проведенні педагогічних рад, на яких розглядаються питання учнівських колективів.