Схема самоврядування

Має місце двоступенева структура – класна і загальношкільна форма самоуправління. Загальношкільна форма віддзеркалює класну. Спостерігається тісний взаємозв’язок класних служб самоврядування із загальношкільним, як результат – перші підпорядковані другим.

Посада секретаря: оформляє протоколи і контролює проведення засідань, повідомляє інформацію.

Прем’єр І: заступник голови учнівського самоврядування обирається серед старшокласників;заміщає роботу голови учнівського самоврядування, якщо той відсутній.

Прем’єр ІІ: заступник голови учнівського самоврядування із учнів середніх класів.

Учнівський парламент школи містить такі ж служби, як і класне самоврядування.

Служба дисципліни і порядку: стежить за самообслуговуванням в класах; організовує чергування учнів у школі; веде облік і виявляє причини пропусків уроків; інформує шкільну раду профілактики правопорушень; контролює стан шкільного майна; проводить рейди-перевірки.

Служба освіти і науки: залучає учнів до гурткової роботи та секцій МАН, співпрацює з вчителями в організації тематичних вечорів, предметних олімпіад, організовує перевірку стану підручників, ведення зошитів і щоденників, слідкує за дотриманням учнями «Правил учнів».

Служба культури і дозвілля: готує інформацію про події в світі, країні; долучається до підготовки свят і тематичних вечорів відпочинку, виставок; співпрацює з молодіжними організаціями міста; розподіляє доручення по підготовці до свят шкільного і народного календаря, оформляє стіннівки.

Служба фінансів: старанно дбає про фінансові рахунки, ретельно контролює прихід і розхід на шкільні потреби фінансів.

Служба спорту і здоров’я: займається пропагандою здорового способу життя серед учнів, слідкує за дотриманням чистоти і порядку у шкільних приміщеннях, зовнішнім виглядом учнів; допомагає у проведенні спортивних змагань; планує походи і поїздки.

Служба екології: залучає учнів до бережливого ставлення до природи, сприяє озелененню класних кімнат і шкільних приміщень; проектує роботу із збереження чистоти довкілля; допомагає озеленювати територію школи і квітника.

Добрий ефект дає робота учнівського самоврядування з дорослими. Співпраця з батьківським колективом полегшує вирішення деяких питань чи проблем школи, особливо це відбувається плідно у роботі з проблемними учнями.