2021-2022 н.р.

по Стрийській ЗШ І-ІІІ ступенів №1

01.09.2021 р.                                                                                                № 95

Про організацію роботи  в школі

щодо запобігання та протидії

булінгу (цькуванню)

На виконання частини другої статті 25, частини третьої статті 26, статті 54, частини першої статті 64, пункту 2 частини другої статті 71 Закону України «Про освіту»,  наказу Мінстерства освіти і науки України від 26.02.2020 № 293 «Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в закладах освіти», керуючись листом Міністерства освіти і науки України № 1/11- 881 від 29.01.2019 року «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 року № 2657-VІІІ»,  листом Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 року № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу» та з метою створення у закладі безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування)

НАКАЗУЮ:

1.     Призначити відповідальною особою з питань протидії булінгу у закладі освіти на  2021-2022 навчальний рік заступника директора школи з виховної роботи Ткач Л. М.

2.      Практичному психологу та соціальному педагогу Федунів В.А.:

2.1.         Організувати систематичне проведення моніторингу безпечності та комфортності освітнього середовища у закладі освіти шляхом опитування, анкетування та дотриманням  відповідних заходів реагування.

2.2.         Здійснювати контроль за виконанням плану заходів, спрямованих на запобігання та протидії булінгу (цькуванню) у школі, та розгляд скарг про відмову у реагуванні на випадки булінгу (цькування) за відповідними заявами.

2.3.         Затвердити план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) (додаток 1).

3.        Створити комісію з розгляду випадків булінгу у складі:

Суховерська М.М. – директор школи, голова комісії;

Ткач Л.М. – заступник директора школи з виховної роботи, член комісії;

Яцура Г.М. – заступник директора з навчально-виховної роботи, член

комісії;

Федунів В.А. – практичний психолог, соціальний педагог, член комісії;

Білокінь У.О. – педагог-організатор, член комісії;

Ласунова Н.М.  – вчитель зарубіжної літератури, член комісії;

Батько / мати учня, з яким стався випадок булінгу, член комісії;

Класний керівник класу, в якому стався випадок булінгу, член комісії.

4.        Затвердити форму заяви про випадки булінгу (цькування) (додаток 2).

5.        Затвердити процедуру подання учасниками освітнього процесу заяв про  випадки булінгу (цькування) та порядок реагування на них (додаток 3).

6.        Затвердити порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування)  (додаток 4).

7.        Заступнику директора школи з виховної роботи Ткач Л.М.:

7.1.         Ознайомити працівників школи із зміст цього наказу.

7.2. Організувати роботу згідно плану заходів щодо запобігання булінгу

(цькуванню).

8.        Класним керівникам:

8.1.         Ознайомити учнів із нормами чинного законодавства щодо  запобігання булінгу (цькуванню) та із змістом  даного наказу.

8.2.          Посилити контроль за дотриманням здобувачами освіти правил  поведінки учнів.

9.         Вчителю інформатики Карпинці І.В. забезпечити вчасне оприлюднення на  веб-сайті школи інформаційних   матеріалів щодо запобігання булінгу (цькуванню).

10.   Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор                                        Марія  СУХОВЕРСЬКА

З наказом ознайомлені: