Доброго дня, шановні гості!

Ми раді вітати Вас на сайті нашої школи

Стрийська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №1 була заснована в 1939 році,  як жіноча середня школа, і знаходилась в двох корпусах  по вул. Мануїльського, пізніше - вул. Ломоносова, а тепер - вул. Мазепи. Головний корпус школи був розміщений по вул. Шевченка, тепер вул. Незалежності. В приміщенні, де ми сьогодні навчаємось, до війни була жіноча повітова школа ім. Св. Ядвіги. Про це свідчать документи, знайдені на горищі школи. Під час війни тут діяла Торгова школа. А в повоєнні роки - педагогічне училище. Про це свідчить вивіска «Стрийське педагогічне училище Дрогобицької області», яка є один із раритетних експонатів в музею історії школи "Без минулого немає майбутнього...". У 1955 році училище було переведено в місто Самбір і з   вересня в  даному приміщенні почали навчатись хлопчики і дівчатка разом. Через 3 роки школі було передано приміщення райкому партії, яке знаходилось на одному подвір’ї з головним корпусом.  Це приміщення є історичною пам’яткою архітектури кінця 18 – початку 19 століття.
За час існування школи її очолювали п’ятеро директорів. Першим директором школи був Бабій Богдан Михайлович ( 1939-1948р.р.). З 1948 по 1960 рік школою керувала Ковальчук Фаїна Степанівна. Найдовше, 26 років,  шкільним керманичем був Сенишин Дем’ян Андрійович, якого з теплотою і вдячністю і сьогодні згадують випускники школи.  З 1986 по 2004 рік директором школи була заслужений вчитель України Новак Дарія Йосипівна.З 2004 року школу очолює Суховерська М.М.
   Наша школа має свій Гімн, який звучить на всіх  шкільних урочистостях.  Слова Гімну написала Гураль Зоряна Ярославівна, заступник директора школи 1985-1998  років, автором музики є Кость Степан Миколайович, вчитель фізики.
Цікавим є те, що  у школі працювали педагогічні династії , а саме родина Гусарчуків – Галина Петрівна та Юрій Олександрович, а тепер їх династію продовжує дочка Людмила Юріївна, вчитель географії, завідувач музею історії школи, родина Ласунових- Галина Федорівна, а тепер її дочка - Наталія Миколаївна, вчитель світової літератури, родина Стаськівих – Степанія Степанівна, а тепер працює її дочка - Сидорик Віра Іванівна, вчитель біології, а також Наконечна Софія Михайлівна, а її традиції продовжує вчитель математики -Тижбір Оксана Дем’янівна.
Серед наших випускників є відомі люди, яких знають  не тільки в нашому місті, області, державі, а й за її межами. Сьогодні з гордістю хочеться згадати хоча б про деяких з них.
Лесів Андрій Романович – випускник 1985 року, керівник групи програмістів всесвітньовідомої фірми «Оракул», місто Сан-Франциско;
Середяк Лариса Володимирівна, випускниця 1977 року - директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти;
Боднар Ігор Ярославович, випускник  відомий український художник,  професор Львівської академії мистецтв;
Віталій Загорбенський, випускник  – соліст Львівської національної опери;
Жанна Тугай, випускниця      – заслужена артистка України;
Паламар Любомир Григорович, випускник 1970 року – заслужений вчитель України, заслужений тренер України;
Шрамов’ят Роман Євстахович, випускник 1963 року,  якому громада міста Стрия вкотре довірила керівництво містом.
Дякуємо за увагу!