Самооцінювання ЗО

СТРИЙСЬКА МІСЬКА РАДА

СТРИЙСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ СТУПЕНІВ №1 СТРИЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Незалежності, 11, м. Стрий, Львівська область, 82400,

тел. (03245)7-11-91, (03245)7-12-21, e-mail: [email protected]

Код ЄДРПОУ 22414529

НАКАЗ

04.11. 2022 року                                 м. Стрий                                  № 174

Про створення робочої групи

та проведення самооцінювання

якості освіти за напрямом «Освітнє

середовище закладу освіти»

у 2022/2023 навчальному році

Відповідно до  Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» (зі змінами), Концепції «Нова українська школа»,  беручи до уваги наказ Міністерства освіти і науки України від 09.01.2019 № 17 «Про затвердження Порядку проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2019 № 250/33221 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки № 127 від 04.02.2020), з метою пошуку шляхів вдосконалення освітньої діяльності в процесі розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти, проведення оцінювання якості освітньої діяльності закладу освіти, приведення освітнього та управлінського процесів у відповідність до вимог законодавства

НАКАЗУЮ:

1. Провести самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом «Освітнє середовище закладу освіти».

Термін: з 10.11.2022р. по 31.05.2023р.

2. Призначити заступника директора школи з навчально-виховної роботи Яцуру Галину Михайлівну відповідальною за проведення самооцінювання освітнього середовища, забезпечення оперативного керування процесом вивчення.

3. Затвердити склад робочої групи:

• Яцура Галина Михайлівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, голова робочої групи;
  • Ткач Леся Михайлівна, заступник директора з виховної роботи, заступник голови робочої групи;
  • Волчанський Іван Йосипович, завгосп школи;
  • Сидор Надія Петрівна, голова педагогічної спільноти класних керівників, вчитель англійської мови;
  • Федунів Вікторія Артурівна, практичний психолог;
  • Хомцій Соломія Олегівна, асистент вчителя в інклюзивному класі;
  • Карпинка Ірина Вікторівна, вчитель інформатики;
  • Влодковська Світлана Василівна, вчитель початкових класів;
  • Зорило Ольга Дмитрівна, бібліотекар;
  • Клепач Ірина  Василівна , член батьківського комітету 11-А класу;
  • Маслиган Соломія, член учнівського самоврядування, учениця 9-А класу;
  • Кобрій Вероніка, член учнівського самоврядування, учениця 8-А класу.

4. Затвердити відповідальних осіб зі складу робочої комісії за проведення вивчення та оцінювання якості освіти за напрямом «Освітнє середовище закладу освіти», враховуючи перелік вимог/правил та критеріїв оцінювання, які визначені у Методичних рекомендаціях «Внутрішня система забезпечення якості освіти: Абетка для директора» (с.35-86).

5. Робочій групі:

5.1. Об’єктивні результати щорічного самооцінювання якості освіти та якості освітньої діяльності  закладу узагальнювати у відповідності до вимог.

5.2. Для вивчення напряму «Освітнє середовище» важливо чітко визначити індикатори, методи та джерела отримання інформації для кожного критерію, використовуючи, як зразок, схему 1.2. «ВСЗЯО: Абетка директора».

5.3.У процесі самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі використовувати такі методи збору інформації, інструменти та джерела отримання інформації:

- вивчення документації;

- спостереження;

- опитування (анкетування, індивідуальне та групове інтерв’ю, фокус-групи);

- моніторинг за освітнім середовищем (санітарно-гігієнічні умови, стан забезпечення навчальних приміщень, безпека спортивних та ігрових майданчиків, робота їдальні, вплив середовища на навчальну діяльність тощо);

- аналіз даних та показників, які впливають на освітню діяльність.

5.4.Для визначення рівнів самооцінювання освітнього середовища використовувати чотири рівні:

- високий;

- достатній;

- рівень, що вимагає покращення;

- низький.

5.5. Оцінювати рівень вивчення освітнього середовища за особисто обраним підходом до самооцінювання: кількісним, описовим або комбінованим, тобто поєднання кількісного й описового.

5.6. Узагальнену інформацію про проведення вивчення і оцінювання освітнього середовища закладу освіти надавати у паперовому та електронному вигляді у формі звітів, презентацій, схем, таблиць тощо.

Термін: до 01.06.2023

5.7. Надавати письмові рекомендації та пропозиції щодо вдосконалення діяльності закладу за результатами самооцінювання та спостереження за освітнім середовищем та розглянути їх на засіданні педагогічної ради.

Термін: до 01.06.2023

6. За результатами самооцінювання підготувати висновки, які будуть складовою щорічного звіту про діяльність закладу освіти та визначити шляхи вдосконалення освітньої діяльності, які стануть частиною річного плану роботи на наступний навчальний рік.

Відп.Суховерська М.М.., директор;  термін: до 09.06. 2023 р.

7. Звіт за результатами проведеного самооцінювання відповідного напряму у закладі освіти розміщувати на веб-сайті школи у вкладці «Самооцінювання у закладі освіти».

Відп.Карпинка І.В., відп. за ведення сайту;  термін: червень 2023 р.

8. Розмістити даний наказ на веб-сайті школи у вкладці «Самооцінювання ЗО».

Відп. Карпинка І.В., відп. за ведення сайту;  термін: до 10.11. 2022 р.

9.  Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

Директор                                   Марія СУХОВЕРСЬКА