Стрий. Стрийська загальноосвітня школа І-ІІІ ст № 1

   





Звіт директора за 2019-2020 навчальний рік

Звіт
директора Стрийської ЗШ І-ІІІ ступенів №
1

Суховерської  Марії  Михайлівни

за 2019-2020 навчальний рік

Загальна середня освіта є основною ланкою в становленні й розвитку молодої особистості, у формуванні її характеру, патріотизму, громадянської позиції. Основними документами, якими керується навчальний заклад у своїй діяльності є Статут школи, Правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції працівників школи, законодавство України, концепція «Нова українська школа», інші нормативні акти, що регламентують роботу закладу загальної середньої освіти. Сьогодні ми аналізуємо роботу за 2019-2020 навчальний рік. Педагогічний колектив Стрийської ЗШ І – ІІІ ступенів №1 спрямував свою діяльність на забезпечення умов для надання якісної освіти, розкриття інтелектуального та творчого потенціалу дітей, формування ключових життєвих компетентностей, самореалізації та інтеграції школярів у соціокультурний простір. 2019-2020 навчальний рік засвідчив, що школа – це сучасний заклад освіти, ефективне функціонування якого обумовлюються командною співпрацею та спільною метою. Наші педагоги працюють творчо, прагнуть успіху та ведуть за собою учнів.

Загальна інформація про школу

Стрийська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 знаходиться в комунальній власності і функціонує як україномовна школа. Вона є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунок в установі банку, печатку, штамп, ідентифікаційний номер. Школа розпочала свою діяльність у 1939 році. Школа розміщена у приміщеннях трьох корпусів. Учні початкових класів навчаються в окремому приміщенні. У 2019-2020 навчальному році працювало 38 педагогічних працівників і 17 працівників обслуговуючого персоналу. Навчання завершило 307 учнів у 11 класах. Середня наповнюваність класів –28 учнів.

             Керівний склад навчального закладу:

Суховерська М.М. – директор школи;

Яцура Г.М.– заступник директора з навчально-виховноїроботи;

 

Ткач Л.М.– заступник директора з виховної роботи.

Заступники директора виконували роботу відповідно до посадових обов’язків, затверджених директором школи.

 

 

Кадрове забезпечення

У 2019-2020 навчальном уроці школа булла забезпечена штатними працівниками на 100%. При підборі кадрів враховується фахова підготовка, особисті та колективні якості, працездатність та інші характеристики.

За якісним  складом  педагогічних працівників наша школа є лідером. Більша частина педколективу, а це 32 учителів мають вищу кваліфікаційну категорію, 2 – першу кваліфікаційну категорію, 2 – другу кваліфікаційну категорію, 2 –кваліфікаційну категорію спеціаліст. У школі працює один Заслужений вчитель України, 8 вчителів-методистів, 12 старших вчителів, 4 відмінники освіти України, що засвідчує високий рівень кваліфікації педагогів.

 

Методична робота

У школі діє система методичної роботи, орієнтована на реалізацію проблеми «Удосконалення уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учня, впровадження в практику роботи інноваційних освітніх технологій навчання та виховання». Керівництво методичною роботою здійснювала методична рада.

До реалізації завдань методичної роботи активно залучаються вчителі, які мають педагогічні звання та вищу кваліфікаційну категорію. Вони є керівниками шкільних, міських методичних об’єднань. За їхньої активної участі проходять предметні тижні, засідання методичних об’єднань. В організації науково-методичної роботи з педагогічними кадрами школи результативно використовуються можливості матеріально-технічної бази школи. У кабінеті заступників директора з НВР та ВР зберігаються нормативні документи про освіту,  програми з базових дисциплін, матеріали діяльності шкільних методичних об’єднань, зразки оформлення шкільної документації, матеріалів для різноманітних конкурсів.

У школі працюють методичні об’єднання вчителів початкових класів і ГПД, гуманітарного, математичного,  природничого циклів, вчителів іноземної мови, естетичного циклу. Робота всіх методичних об’єднань була результативною. Учителі провели відкриті уроки, виховні заходи, ділились досвідом роботи з проблем, над якими працюють. У школі відбувся семінар «Нова українська школа – нові форми і методи роботи», в якому взяла участь Богосвятська А.-М. І., кандидат філологічних наук, завідувач кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.  Вчителі школи є учасниками авторського курсу ЛІТНЬОГО ІНСТИТУТУ-2019 «Нові аспекти управління, психологічного супроводу та викладання навчальних предметів». Педагоги школи зареєструвалися для участі у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність». Вчителі фізики прослухали інтенсив-курс з використання Інтернет-платформ ClassLearningBook – інтрументарій шкільних уроків фізики та астрономії. Їхня педагогічна майстерність стала запорукою успіхів учнів. Випускники успішно складають ЗНО.

У 2019-2020 навчальному році атестувалося 8 учителів. За результатами атестації 6 вчителям підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», 1 – підтверджено звання «Учитель-методист», 2 – «Старший учитель», 1 - присвоєно звання «Учитель-методист», 2 – підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст першої категорії». Педагоги школи активно залучаються до роботи у семінарах, засіданнях, науково-практичних конференціях.

         Аналіз якісного складу та освітнього рівня педагогічних працівників школи дозволяють зробити висновок про те, що навчально-виховний процесс відбувається на достатньому рівні.

Навчальна діяльність учнів

Впродовж 2019-2020  навчального року робота педколективу була спрямована на особистісно-орієнтоване навчання і виховання школярів. Значну увагу в школі приділяється охопленню дітей навчанням. Станом на 1 вересня 2019 року до першого класу було зараховано 30 учнів. 7 учнів за станом здоров’я та рекомендаціями лікарів навчалися за індивідуальною формою навчання (педагогічний патронаж). 5 учнів із особливими освітніми потребами навчалися за інклюзивною формою навчання у 4 інклюзивних класах. 14 учнів були охоплені екстернатною формою навчання за курс повної загальної середньої освіти. 19 випускників школи отримали свідоцтва про повну загальну середню освіту. 

         У школі сформований  та щорічно оновлюється банк даних «Обдаровані діти» та створено необхідні умови для розкриття потенційних можливостей дітей. Розвинута інфраструктура спецкурсів, факультативів, гуртків є невід’ємною складовою успіху в підготовці учнів школи до участі у Всеукраїнських олімпіадах з базових предметів, міжнародних конкурсах.

         Учні нашої школи є активними учасниками міжнародних конкурсів. 10-12 листопада 2019 р. 7 учнів брали участь у Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерного мислення «БЕБРАС-2019», з них 2 посіли призові місця. 27 травня 2020 р. 14 учнів взяли участь у VІ Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» з інформатики, з них 4 здобули перемогу.

Гордістю школи є учні, які займають призові місця на міських та обласних олімпіадах, міжнародних конкурсах. У міських предметних олімпіадах посіли:

Друге місце:

Болдескул Олександр, уч. 8 класу, з математики (вч. Яцура Г.М.).

Третє місце:

Новак Семен уч. 9 класу, з інформатики та інформаційних технологій
(вч. Карпинка І.В.).

Учениця 11 класу Крутікова Олександра, кандидат у дійсні члени МАН, перемогла у обласному етапі Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об'єднаймося ж, брати мої!» та посіла ІІІ місце у Міжнародному конкурсі з українознавства. 

11 грудня 2019 р. учні 8 класу взяли участь у глобальній ініціативі «Година коду» щодо популяризації програмування серед школярів усього світу. 11 лютого 2020 р. з нагоди Дня безпечного Інтернету відбулася зустріч учнів 9-10 класів з представником компанії Join IT Марією Швець.

Вчителі школи постійно впроваджують нові методики навчання і виховання, експериментують, добираючи найефективніші форми і методи навчально-виховної роботи. У школі впроваджено інноваційні курси «Основи медіаграмотності», «Медіакультура», «Книжка в світі медіа», «Культура добросусідства» (вчитель Ласунова Н. М.), «Основи енергопостачання та енергозбереження» (вчитель Білокінь Л.В.).

Школа є базою  всеукраїнського експерименту «Стандартизація наскрізної соціально-психологічної моделі масового впровадження медіаосвіти у вітчизняну педагогічну практику», затвердженого постановою Президії НАПН України (№1 – 2/3 – 51 від 23.02.2017 р.), що проводиться за наказом МОН України (№1199 від 18 серпня 2017 р.). Згідно програми всеукраїнського експерименту у закладі освіти проведено організаційно-підготовчу роботу, визначено відповідальну особу за проведення медіаосвітньої роботи – заступника директора школи з навчально-виховної роботи Яцуру Галину  Михайлівну. Створено робочу групу у складі:

Суховерська М. М. – директор школи,

Яцура Г. М. - заступник директора школи з навчально-виховної роботи,

Ткач Л. М. – заступник директора школи з виховної роботи,

Ласунова Н. М. – вчитель зарубіжної літератури та медіаосвіти,

Федунів В. А. – психолог школи,

Білокінь У. О. – педагог-організатор,

Карпинка І. В. – вчитель інформатики,

Зорило О. Д. – бібліотекар,

Клепач І.  В. – представник батьківської громадськості,

Новак Семен – представник учнівського самоврядування (наказ №8 від 15.01.2019р.).

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19 та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10.03.2020 Кабінет Міністрів України постановою від 11.03.2020 № 211 установив з 12 березня 2020 р. карантин, заборонивши відвідування закладів освіти її здобувачами. У школі організовано дистанційне навчання. Учителі у 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 10 класах організували навчання  у закритих консультативних  групах у Facebook Messenger, а в 4, 6 та 11 класах – у Viber, на яких систематично розміщували розклад уроків, які проводитимуться за допомогою Skype i ZOOM, необхідні навчальні матеріали, методичні рекомендації для учнів та перелік домашніх завдань. Вчителі найчастіше використовували платформи:

Українська програма – каталог е-підручників, відео, аудіокниг для школи. – Режим доступу:  http://ukrprog.com/.

Prometheus.  – Режим доступу:  https://prometheus.org.ua/

Інтерактивні підручники EdЕra (математика, біологія, укр. мова, історія України, фізика, географія, біологія). – Режим доступу:   https://www.ed-era.com/books/.

Здійснено перехід до електронного журналу і щоденника за допомогою сертифікованих інструментів для дистанційного навчання на платформі аtoms.com.ua.

За 2019-2020 навчальний рік у школі зроблені суттєві кроки щодо підвищення якості навчання згідно із  вимогами сучасного суспільства. Аналіз річного оцінювання навчальних досягнень учнів показав достатній рівень навчальних досягнень.

Виховна та позакласна робота

Сьогодні стратегію виховання розглядають як багатокомпонентну та багатовекторну систему, яка є основою формування особистості школяра та значною мірою впливає на розвиток України в цілому. Навчальний заклад – це, передусім, простір життя учня, де він здійснює перші кроки життєтворчості, готується до самостійної участі у соціальній діяльності, самоствердженні.

          Пріоритетними питаннями у виховній роботі школи залишається забезпечення всебічного розвитку особистості, сприяння її самовихованню й самореалізації, спрямування їх у своїй діяльності керуватися загальнолюдськими цінностями, глибоко розуміти традиції свого народу. Учні школи щорічно беруть участь у виховних заходах різних напрямів і рівнів.

Наші учні завжди були активними учасниками міських заходів, де займали призові місця і показували відмінні результати. Упродовж 2019-2020 навчального  року учні школи брали участь у загальноміських  конкурсах:

- у міській виставці-конкурсі  «Квітковий вернісаж 2019», де учні школи визначені переможцями у номінаціях: «Дари осені» – ІІ місце, Безрукий Владислав, учень 2 класу; «Листівки з міні букетом» – І місце, Крутікова Олександра, учениця 11 класу; у конкурсі «Альтернатива новорічній ялинці» у номінації «Зимовий букет» – І місце у міському етапі та ІІІ місце у обласному етапі, Ониськів Діана, учениця 8 класу.

– учні школи взяли участь у ХХІІІ Міжнародному конкурсі еколого-валеологічної спрямованості «Метелики – німий шедевр природи», де посіли призові місця у обласному етапі конкурсу: І місце -  у номінації «Якби не було метеликів, то поети їх вигадали би» - Кобзяк Софія (учениця 2 кл.); І місце – у номінації «Екологічна сумка з мотивами метелика» - Баранович Марта (5 кл.); І місце – у номінації «Танок метелика над весняними луками»  – Окань Захар (1 кл.);

- у конкурсі «Природа і фантазія» у номінації «Квітковий феєрверк» учениця 6 класу Грущак Марія посіла І місце у міському етапі конкурсу та ІІ місце у обласному етапі;

- гуртківці природничого гуртка провели акцію в онлайн форматі«Захистимо первоцвіти».

Учениця 11 класу Крутікова Олександра підготувала інформаційний виступ про проблеми сміття з нагоди  Міжнародного дня Землі. Учень 8 класу Болдескул Олександр підготував інформаційний сюжет про розумне і свідоме споживання води з нагоди  Міжнародного дня води.

Учні школи взяли участь у майстер-класі «Пророщування магнолії своїми руками».

- Учні школи брали участь у конкурсі Департаменту екології та природничих ресурсів Львівської облдержадміністрації «Життя без сміття», де посіли призові місця:

- у номінації «Плакат» – Пилипів Діана, Лаврик Вікторія та Кобрій  Вероніка (члени природничого гуртка);

- у номінації «Малюнок»– Анжеліка Скольська, Ониськів Діана (члени природничого гуртка);

- у номінації «Відеосюжет» – Богдан Налисник учень 6 класу.

Учні школи продовжують брати участь у безперервній благодійній акції «Корок життя». Керівник природничого гуртка Романовська Р.Ю. разом з гуртківцями зібрали, посортували і здали на переробку 30 кг корків.

Учні  4 класу (рій «Соколята»)  взяли участь у звіті роїву Всеукраїнській грі «Джура».

У бібліотеці школи були проведені тематичні книжкові виставки:

- «Іван Котляревський – батько української літератури» з нагоди 250-річчя з дня народження;

- «Славне військо Запорізьке» з нагоди Дня українського козацтва та дня Захисника України;

- «Діти – це наше майбутнє» з нагоди Всесвітнього дня дитини;

- «Що я маю знати про СНІД?»  з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом;

- «Ваш вічний сон – наш вічний біль» з нагоди Дня Героїв Небесної Сотні;

- «Палає вогонь пам’яті Кобзаря» з нагоди дня народження Т.Шевченка.

Учні 1-4 класів взяли участь у міському Тижні читання (екскурсія в міську дитячу бібліотеку, читання в колі сім’ї, читання ланцюжком, виготовлення буклетів).

Проведено бібліотечні уроки:

- «Бібліотека – ключ до знань» з нагоди Всесвітнього дня бібліотек (6клас);

- «Бути грамотним престижно» з нагоди Дня української писемності (8 клас);

- «Ця дівчинка не просто так Маруся» з нагоди 395 річчя з дня народження Марусі Чурай (11 клас);

- Учні школи взяли участь у конкурсі поціновувачів творчості Ліни Костенко «І все на світі треба пережити» з нагоди 90-ліття від дня народження відомої української письменниці. Цей конкурс відбувся в форматі онлайн. За результатами голосування переможцем конкурсу стала Кузик Софія, учениця 8 класу.

                У 2019-2020 н. р. продовжено роботу над реалізацією проєкту«Клуб успішних  людей», у рамках якого проведено зустрічі з представником Фонду Карпінських,  автором проєкту «Моя перша стипендія» Марією Карпінською, з випускницею школи, телерадіоведучою Одеського телебачення Софією Мусієнко, з випускником школи, провідним солістом Львівського національного академічного оперного   театру  ім. Соломії Крушельницької Віталієм Загорбенським.

Учні школи продовжують брати участь у Програмі Фонду Карпінських «Моя  перша стипендія». В цьому навчальному році переможцями конкурсу стали учні 9  класу Новак Семен, Боб’як Соломія, Лесишин Марія, а Ірину Бренич запросили   брати участь у всіх заходах Фонду Карпінських. Учні школи брали участь у загальноміському святі «Літературний карнавал», який в цьому році було проведено в онлайн форматі.

У 2019-2020 н. р. в школі були проведені такі заходи:

{C}-         Свято «День знань»;

{C}-         Свято з нагоди  Дня вчителя;

{C}-         Святкування 80-річного ювілею школи;

{C}-         Андріївські вечорниці;

{C}-         Новорічно-різдвяний карнавал;

{C}-         Родинний фестиваль шкільної творчості «А над світом, гляньте, а над світом українська вишивка цвіте» у форматі онлайн;

{C}-         Свято «Прощавай, Букварику» у форматі онлайн;

{C}-         Свято «Останній дзвоник – 2020» у форматі онлайн.

У школі діє учнівське самоврядування «Шкільний парламент». Члени учнівського самоврядування школи взяли участь у міському кінофестивалі«Я дотебе з небес посміхнуся, ти лишень свої очі здійми до зірок». Учні школи зняли фільм «Над землею тумани» про випускника школи Володимира Василевського.

Правовиховна робота

У навчальному закладі з учнями організовано форми правового навчання і виховання:

- класні виховні години,

- зустрічі з юристами,

- лекції, бесіди на правову тематику,

- анкетування,

- зустрічі з працівниками правоохоронних органів та юстиції,

- уроки правознавства,

- олімпіади з правознавства,

- індивідуальні бесіди з учнями,

- відвідування проблемних сімей вдома,

- діє рада з профілактики правопорушень.

На виконання Комплексної програми профілактики злочинності та правопорушень, у школі проведено низку заходів:

• розроблено план заходів щодо запобігання злочинним проявам в учнівському середовищі;

• виявлено учнів, схильних до скоєння правопорушень, та заповнено банк даних на таких підлітків ( Волосянський О., уч. 8кл., Завалень О, уч.9 кл., Садиков А.,
уч. 9 кл.);

• організовано зустріч із працівниками соціальної служби та працівниками ювенальної поліції;

• проведено Всеукраїнський тиждень права.

           Класні керівники здійснюють постійний контроль за відвідуванням занять учнів, за успішністю знань, проводять необхідні педагогічні консультації з батьками учнів, обстежують умови проживання дітей в сім’ї, вивчають характер та  прояви особистості учнів, здійснюють всю виховну роботу з дітьми девіантної поведінки, зустрічаються з учнями та їх батьками за місцем проживання, проводять роботу по залученню учнів у гуртки та секції за інтересами, залучають до роботи у класі та в школі.

         Практичним психологом школи регулярно і ефективно проводяться корекційно-розвиткові заняття з учнями групи ризику та учнями, що потрапили у складні життєві умови. Та все ж за звітний період траплялись випадки протиправної поведінки учнів, тютюнопаління під час перерв, агресивна поведінка, пропуски занять без поважних причинта контроль цихсімей. Психолог школи Федунів В. А. проводить індивідуальну роботу з учнями та їх батьками; надає допомогу класним керівникам; провела години спілкування: «Проблеми булінгу», «Насильству  ні!», «Твоє життя – твій вибір», «Комп’ютерна залежність». Проведено тестові дослідження шкільної тривожності з учнями 7-8 класів, мотивації навчальної діяльності (7,6 кл.), інтернет-залежності.

Соціальний захист

Соціальна підтримка дітей пільгових категорій, що навчаються у школі, проводиться згідно з чинним законодавством. На початоку навчального року створено банк даних дітей, які потребують соціального захисту, опіки, складено соціальні паспорти класів, школи, вивчено стан охоплення учнів у гуртках, секціях у позаурочний час, проведено роботу по залученню учнів до них.

Кількість дітей пільгових категорій у списках становить:

• сиріт і позбавлених батьківського піклування –  1;

• дітей з інвалідністю – 14  ;

• малозабезпечених –6;

• багатодітних сімей– 63 ;

• діти, які перебувають на диспансерному обліку – 54;

• діти, зареєстровані, як внутрішньо переміщена особа – 2;

•  учні, батьки яких-учасники АТО – 12.

         Ці діти постійно перебувають у центрі уваги адміністрації школи. За бюджетні кошти діти з малозабезпечених сімей,  діти позбавлені батьківського піклування та діти, батьки яких є учасниками бойових дій, учасниками АТО щоденно отримують безкоштовне гаряче харчування у шкільній їдальні. З опікунами  дітей позбавлених батьківського піклування підтримується постійний зв'язок класних керівників, практичного психолога, адміністрації школи.

Профорієнтаційна робота

Професійна підготовка молоді починається ще в шкільні роки. Завдання школи – підготувати учнів  до свідомого вибору професії. Профорієнтаційна робота у школі здійснюється під час навчально-виховного процесу: виховання трудових навичок у школярів під час прибирання території, розширення знань про професії на уроках, учні школи навчаються на міжшкільному навчально-виробничому комбінаті. Якісному вихованню сприяють екскурсії на виробництво, позакласні виховні заходи.

         Неодноразово учні були учасниками заходів, які проводив центр зайнятості. У школі встановлено термінал, де можна знайти інформацію про професії, сферу обслуговування. 

Співпраця з батьками

Виховання учня в школі і сім’ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для самореалізації та розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних з професіями, світом захоплень, родинними святами. Класні керівники тісно співпрацюють з сім’ями своїх вихованців: відвідують дитину вдома, спілкуються з родиною. Свої спостереження заносять до щоденника психолого-педагогічних спостережень.

Збереження і зміцнення здоров’я учнів та працівників

Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази. Для якісного медичного забезпечення учнів та вчителів у закладі обладнаний медичний пункт,  де працює шкільна медична сестра,  яка організовує систематичне та планове медичне обслуговування учнів, забезпечує  профілактику дитячих захворювань. Щорічно на базі міської дитячої поліклініки діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у школі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Медичне обслуговування працівників школи організовано також на базі міської поліклініки. Вони щорічно проходять поглиблений медичний огляд згідно графіку. Працівники їдальні проходять медичні огляди два рази на рік. Огляди відбуваються за рахунок держбюджету. Проходження медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у школі.

         Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального харчування дітей протягом перебування у школі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», іншими нормативними документами. Згідно з вищезазначеними документами, учні 1-4 класів забезпечуються безоплатним одноразовим харчуванням. Гаряче харчування учнів 1-4 класів відбувається згідно графіку у їдальні школи. Виконуються всі необхідні умови санітарного контролю щодо термінів і умов зберігання та реалізації продуктів, дотримується питний режим. Медична сестра ретельно стежить за санітарним станом приміщення їдальні, різноманітністю страв, дотриманням циклічного меню.  Випадків порушень термінів реалізації продуктів не було.  Обладнання харчоблоку застаріле, але знаходиться в робочому стані, проте харчоблок потребує капітального ремонту.

У планах виховної роботи кожного класного керівника є розділ «Заходи по збереженню життя і здоров’я дітей», де запланована певна робота оздоровчого характеру з класом.

Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності

Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається у діяльності педагогічного колективу як одна із пріоритетних і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу, та інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан цієї роботи знаходиться під постійним контролем адміністрації школи. Наказом по школі призначається відповідальний за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності,  у закладі створено службу з охорони праці, заплановані заходи.

  На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У школі є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. У приміщеннях школи потребують оновлення стенди по безпечній поведінці. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на педрадах та нарадах при директорові. На класних батьківських зборах проводилась роз’яснювальна робота з батьками щодо збереження здоров’я дітей.

Упродовж року проводились заняття з евакуації учнів та відпрацювання дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Вивчаючи стан травматизму серед учнів, слід відзначити, що в навчальному закладі здійснюється належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. В школі розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, проведена відповідна робота з учителями. Причини виникнення травм з’ясовуються, аналізуються, відповідно до цього складаються акти та проводяться профілактичні заходи. У 2019-2020 навчальному році  нещасних випадків не зафіксовано.

Фінансово-господарська діяльність

Будівля школи прийнята в експлуатацію 80  років тому. Але незважаючи на це, адміністрація школи разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи проводиться централізованою бухгалтерією відділу освіти виконавчого комітету Стрийської міської ради. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи. За бажанням переважної більшості колективу було здійснено нарахування авансу. Вчасно здійснювалася бухгалтерією школи оплата за спожиті енергоносії. Завдяки злагодженості відповідальних за економію працівників, школа не виходить за ліміти спожитих енергоносіїв.

Адміністрація школи разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази закладу, підтриманням її в робочому стані. Впродовж звітного періоду було придбано:

 

№ п/п

Код

Найменування

Сума, грн.

1.

3110

Заміна дверей

275 000грн.

2.

2210

Шкільні парти, дидактичний матеріал, канцтовари, придбання електричних та водяного лічильників

124296,00 грн.

3.

2220

Придбання медикаментів

2000,00 грн.

4.

2240

Повірка водяних та газових лічильників, повірка коректора газу, перезарядка вогнегасників, прочистка димових та вентиляційних каналів, послуги зв’язку.

84444,82 грн.

5.

2230

Продукти харчування

176825,00 грн.

6.

2255

Оплата відрядження

4957,48 грн.

7.

2272

Оплата водопостачання та водовідведення

6300 грн.

8.

2273

Оплата електроенергії

30153,16 грн.

9.

2274

Оплата за природний газ

661752,14 грн.

10.

2274

Вивіз твердопобутових відходів

1813,70 грн.

11.

2800

Земельний податок

537,39 грн.

 

Хочу щиро подякувати за підтримку батькам учнів, голові батьківського комітету Клепач  Ірині Василівні.

Адміністрацією школи приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Активно проводиться робота по озелененню коридорів. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте. Фарбується огорожа, біляться бордюри.  На квітниках щороку висаджуються квіти та декоративні рослини, проводиться скошування трави на газонах. Обслуговуючим персоналом проводиться винесення та періодичне вивезення сміття з території школи.

         Зрозуміло, я як директор використаю для цього усі можливі резерви, але їх недостатньо для виконання такого обсягу робіт, який необхідно виконати у школі.

Школа – велика родина, що нагадує бджолиний вулик. У школі кожен займається своєю справою: вчителі навчають, виховують, а учні на вчаються, розвиваються, вдосконалюються, батьки ж підтримують та співпрацюють з нами. І я впевнена, що ми всі є учасниками навчально-виховного процесу. 

Хочу побажати, щоб наші напрацювання найближчим часом доповнилися втіленням у реальні справи. Попереду ще багато складної, кропіткої роботи. Хочу, щоб у новому навчальному році девізом нашого колективу стали такі слова: «Ми не намагаємося стати кращими за інших, ми прагнемо стати завтра кращими за нас сьогоднішніх».